Ženy jsou k infekci močových cest náchylné v průběhu celého života a těhotenství k tomu velkou měrou přispívá. Nic se nemění na pravdě, že nepříjemnou infekci mají na svědomí bakterie. Zvětšující se děloha mimo jiné tlačí na močový měchýř, to způsobuje jeho nedostatečné vyprázdnění a bakterie, které by jinak byly odplaveny močí, se množí a způsobují infekci.
Příznaky zánětu močových cest v těhotenství
Příznaky zánětu močových cest se svou intenzitou liší. V akutní fázi je typické silné řezání a pálení při močení. Je to asi takový pocit, jako kdybychom z těla vylučovali žiletky. A to nás většinou velmi rychle přivede k lékaři.
Při léčbě infekce močových cest už naše babičky doporučovaly brusinky, moc těchto červených bobulí má odpradávna své opodstatnění. Dalším šetrným pomocníkem je D-manosa. Monosacharid, který je obsažen třeba v jablkách. Působí ve vylučovací soustavě a hledá zde škodlivé bakterie, které jeho působením ztratí schopnost uchytit se na sliznici močových cest.
PŘEČTĚTE SI TAKÉ
Potraviny, které zvyšují šanci na početí dítěte
Bakterie jsou následně přirozeně z těla vyplaveny močí. Brusinky i D-manosa jsou látky přírodního charakteru, a proto nepředstavují pro náš organismus žádnou zátěž. Naopak přirozeně cílí na nežádoucí bakterie v močových cestách a zabraňují jim zde škodit. Preparáty obsahující tyto dvě látky znamenají šikovnou zbraň v boji s infekcí močového ústrojí.
Prevence
K úplnosti prevence bychom určitě neměli zapomínat na dostatečný příjem tekutin. Dbát na správnou hygienu, na toaletě se správně otírat, a to vždy zepředu dozadu, abychom nezanesli původce infekce do močových cest. Po milování je dobré dojít se vždy ihned vymočit a doporučuje se nosit bavlněné spodní prádlo.
Infekce močových cest není ničím příjemným a především během těhotenství znamená pro ženy riziko. O nasazení antibiotické léčby samozřejmě rozhoduje lékař, ale čím můžete péči o své zdraví doplnit, s tím poradí i lékárník. Nabízí se šetrné produkty s obsahem látek, jako jsou zmíněné brusinky a D-manosa.