Přejít k hlavnímu obsahu

Hity a novinky v oblasti hygieny během menstruačního období

V současné době máme opravdu pestrý výběr hygienických pomůcek, která nám vypomáhají v době, kdy se nám spustí pravidelné měsíční krvácení. Dnes frčí ekologické menstruační kalíšky, tampony z mořské houby nebo látkové vložky. Tohle a ještě více se dozvíte v dnešním článku.

Tampóny z mořské řasy – Ekologická varianta ze Středozemního moře

Aktuálně se na vlně zájmu žen vyhřívají tampóny z mořských řas, které jsou 100% přírodní a vydrží mnohem déle, než klasické tampony na jedné použití. V čem je tedy jejich výhoda a jak se vlastně používají? Podle všeho vydrží jeden tampón z řasy asi půl roku. Tento typ tamponu se mění v závislosti na síle menstruačního krvácení a pokud již s tampony zkušeností máte, nenechávejte je v tělo déle než 4 hodiny. Přírodní tampon vytáhnete z pochvy, propláchnete tekoucí vodou, vymačkáte do sucha a opět si jej zavedete. Balíček 2 tamponů vyjde na 400 Kč a máte ho na celý rok.

Menstruační kalíšek – Lékařský silikon a zdravotní nezávadnost

Důležité je také zvolit správnou velikost, záleží na faktech, zda žena rodila a dalších. V době periody si kalíšek zavedete do pochvy a podle síly krvácení vyjměte, krev odstraníte, opláchnete a vložíte zpátky. Silikonový pohárek by vám měl vydržet 8 – 10 let. Po konci menstruaci je nutné kalíšek vyvařit.

Látkové vložky jsou z bavlny

Intimní pomůcky se vylepšují snad neustále, o tom faktu svědčí také zavedení látkových vložek, které po zašpinění přeperete ručně či v automatické pračce. Jak to funguje? Do základní vložky si vložíte jednu či dvě vložky vkládací, které se vyměňují a dle situace se volí silnější či tenčí varianty.

Jaké jsou výhody výše uvedených možností pro ženy?

Ze začátku vás překvapí vyšší náklady, ty se ale po čase vyrovnají a vy naopak začínáte šetřit. Tento krok uvítá jak příroda, tak vaše vagína. Minimalizujete riziko mykóz, protože klasické vložky a tampony obsahuje chemické látky, jež ovlivňují prostředí v intimních partiích.

autor:
kategorie: Zajímavosti

Diskuze k článku