Masáž nejen na bolavá záda
Rostoucí bříško prohlubuje bederní lordózu (předozadní prohnutí páteře), mění se těžiště těla a to způsobuje bolesti v oblasti kříže. Masáž od bolesti jistě uleví, ale zjistěte si, kde se ve vašem okolí provádí přímo těhotenské masáže. Liší se totiž od těch klasických.
Najděte si takového maséra, u kterého se budete cítit pohodlně a který má s prenatální masáží zkušenosti.
Většinou takové služby poskytují mateřská centra, centra pro budoucí maminky, apod., která pořádají např. i cvičení a plavání pro těhotné. Masáž v těhotenství vám může ale ulevit nejen od bolestí zad.
9 pádných důvodů, proč si dopřát relaxační a terapeutické těhotenské masáže
1. Zlepšuje krevní oběh
Masáž zlepšuje krevní oběh, který poskytuje více kyslíku a živin jak pro matku a dítě.
2. Zklidňuje nervový systém
Když jsme ve zklidněném režimu, jsme schopni lépe spát, naše trávení je lepší, hladina stresových hormonů je nízká a tak je náš imunitní systém optimální. Když je v klidu maminka, užívá si pohody i dítě v bříšku.
3. Zmírnění napětí v kloubech a pohybovém aparátu
Změna váhy v těhotenství může více zatěžovat i vaše klouby. Správné promasírování těchto partií vám jistě uleví.
4. Stabilizace hormonů
Zvýšení hladiny hormonů během těhotenství způsobuje, že vaše nálada může kolísat. Masáž může hladinu stabilizovat a pomoci i např. s depresí nebo úzkostí.
5. Snižuje krevní tlak, jak pro matku a dítě
Stres má přímou souvislost na srdeční frekvenci a krevní tlak. Masáže způsobí, že kůže a okolní struktury jsou pružnější, a tím dojde ke snížení krevního tlaku.
6. Zvýšený průtok krve do dělohy, placenty a srdce
Během těhotenství se může objem krve zvýšit až o 50% ve srovnání s dobou před těhotenstvím.
7. Zlepšení správného držení těla
Jak dítě v bříšku roste, může být správné držení vašeho těla narušeno, někdy se mohou objevit i svalové křeče. Prostřednictvím masáže se svaly uvolní a pružnost se zvýší.
8. Zmírnění dalších těhotenských problémů
Problémů, které se mohou objevit v těhotenství je celá řada: bolesti hlavy, zánět nosních dutin, brnění rukou a prstů, syndrom karpálního tunelu, dušnost, otoky dolních končetin, zácpa, poruchy trávení, pálení žáhy, svalová napětí, bolest v bocích, zádech, hrudníku, ramen a nohou, křečové žíly, hemoroidy, svědění kůže.
9. Dobíjení energie
Nošení rostoucího dítě vyžaduje hodně energie. Udělejte si čas na příjemnou emocionální a relaxační péči.