Přejít k hlavnímu obsahu

Hubnutí po porodu – zkuste výživového poradce

Jistě to většina z Vás zná: Po těhotenství a porodu Vám do života přichází nejen potomek, ale také zůstává několik kilogramů váhy navíc. Nerudovskou otázku „Kam s nimi“ lze řešit různě: některé maminky to zkoušejí sami, jiné spoléhají na „zázračné“ diety z novin či televize, další věří tabletám a koktejlům na hubnutí. Každá z těchto metod má svá pro a proti, ale jedno mají společné: na boj s nadbytečnými kilogramy zůstáváte každá sama. To s sebou obvykle přináší řadu chyb – mezi nejčastější patří nadměrné snížení příjmu potravy (hladovění, ztráta svalové hmoty namísto tuku) a nevyvážená skladba jídelníčku (postupné ztrácení důležitých vitamínů a stopových prvků – zvláště nevhodné při kojení) často vedoucí k nežádoucímu jo-jo efektu. V poslední době proto stále více maminek volí odbornou pomoc výživového poradce nebo dietologa. Co tedy můžeme od návštěvy u něj čekat?

Základem u každého dobrého výživového poradce je individuální přístup. Ten začíná například již tím, že si maminka může vzít na návštěvu poradny svého potomka s sebou. Klientka také nedostane žádný předem připravený jídelníček „ze šuplíku“, ale je jí sestaven NA MÍRU přesně dle jejích potřeb. Ty se přitom nemusí týkat pouze redukce tělesné hmotnosti – mezi další důvody pro návštěvu výživového poradce může patřit např. příprava na těhotenství, úprava výživy ve stáří, zlepšení zdravotního stavu při diabetu druhého stupně, vysokém krevním tlaku či cholesterolu nebo úprava jídelníčku v tréninkovém procesu či soutěžním období u vrcholových a kondičních sportovců. Pro správné sestavení výživového programu proto prochází každá klientka nejprve vstupním pohovorem, spojeným s měřením tělesných parametrů na přístroji BODYSTAT. Následně je jí sestaven jídelníček a celkový program úpravy životního stylu. V pravidelných intervalech je pak prováděno kontrolní přeměřování, hodnoceny dosažené výsledky a případně upravován jídelníček. Jako bonus poskytují někteří poradci bezplatnou poradnu na e-mailu.

Ukázkový „plán“ průběhu návštěvy u výživového poradce může vypadat například takto:

  1. Vstupní pohovor – celkový rozbor stravování, pohybových aktivit, zdravotního stavu a nemoci v rodině
  2. Analýza těla na přístroji BODYSTAT - Klientka je měřena BODYSTATEM, přístrojem, který vyšle do těla slabé, pro lidské tělo naprosto bezpečné a nepostřehnutelné elektrické proudění. Měření je založeno na skutečnosti, že elektrický proud prochází snadněji tekutinou ve svalech než tukem. Proudění prochází oběma nohama a rukama, tím umožňuje měřit elektrický odpor těla. Měření je zcela bezpečné a bezbolestné.

     

    Pravidelným přeměřováním se zjišťuje, zda klientka redukuje hmotnost správně na tukové tkáni a viscerálním tuku a nepřichází o svalovou hmotu.

  3. Měření tělesných obvodů – vyhodnocení stavu
  4. Celkové vyhodnocení stavu klientky – navržení dalšího postupu, výběr vhodného redukčního programu
  5. Navržení vhodného jídelníčku, sportovních aktivit a vysvětlení důležitých pojmů
  6. Následné kontroly u výživového poradce, přeměření na přístroji BODYSTAT, zhodnocení váhových úbytků a probrání všech potřebných věcí ohledně hubnutí.

Akreditovaný výživový poradce

Štěpánka Procházková tel: 739 136 487

 

autor:

Diskuze k článku

Klárka (neověřeno) | Ne 25.10.2020 19:51

Já jsem se právě i díky vašemu článku obrátila po těhotenství na výživového poradce, aby mi pomohl s nějakou redukční dietou a tedy snížením váhy, což se po pár měsících skutečně podařilo a bez jojo efektu :-)

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
CAPTCHA