Přejít k hlavnímu obsahu

Překvapivá pravda o digitálních těhotenských testech

Těhotenský test - tehotenstvi.cz

Výzkumník na přání budoucí maminky odhalil u digitálního těhotenského testu, že netrpělivým párům potvrzuje početí pomocí papírového proužku. Aféru vyvolala i spousta dalších odhalení. O jakou značku šlo?

Zbytečnost, nebo vytoužená jistota?

Experiment rozvířil otázky o mrhání penězi a prostředky pro výrobu digitálních těhotenských testů. Navíc použité výrobky po vyhazovu zatěžují životní prostředí.

Olej do ohně přililo zjištění, že testovány vzorek používal mikroprocesor silnější než první domácí počítače značky IBM. Tato pokročilá elektronika přitom nehraje roli v detekci těhotenství. Zda žena následující dny stráví v euforii nebo depresi, závisí na obyčejném indikátorovém papírku, který znáte z testů moči. Ten se určitým způsobem zbarví na základě hladiny hormonu hCG, jehož produkce se stupňuje zhruba od 7. dne těhotenství.

Dva světelné senzory zjistí, jak materiál reagoval, a dle toho zobrazí slovně výsledek: „těhotná“, či „netěhotná“. Odborníci vyčíslili, že tato technologie vyjde čtyřikrát dráž než klasické informování pomocí čárek.

Jako testovací vzorek se využil digitální těhotenský test Walmart Equate. Na stejném principu fungují i produkty řady jiných značek, včetně:

•    Procter and Gamble’s Clear Blue 
•    Boots Pregnancy Test

Kontroverzní metoda pro potvrzení těhotenství

Podle hardwarového specialisty s přezdívkou „Foone“ jde o naprostý vyhazov peněz. Standardní těhotenské testy seženete mnohem levněji.

„Ženy se milně domnívají, že digitální těhotenské testy jsou přesnější,“ dodává.

Budoucí maminky si zaslouží znát pravdu bez falešně pozitivních výsledků a s maximálními detaily, oponuje známý YouTuber Naomi Wu. Například těhotenské testy ClearBlue nastávajícím maminkám jako bonus prozradí, kdy přesně došlo k početí.

Také profesor bio-nanotechnologie Vittorio Saggiomo argumentuje, že některé ženy si sdělení čárkami mohou chybně vyložit.

Na sociálních sítích se objevují názory, že poskytovat ženám snažícím se otěhotnět metodu pro snadné přečtení výsledku nelze považovat za plýtvání prostředky.

„Tato informace doslova změní život. Žena nechce nic odhadovat, ani desetkrát luštit v příbalovém letáku, jak si toho ‚ducha‘ vyložit,“ koluje Twitterem.

Navíc indikátor na displeji svítí jen par dní, takže na památku lze leda pořídit fotku.

Jaký názor na digitální těhotenské testy máte vy? 

autor: www.tehotenstvi.cz | Pavel Drahoňovský
kategorie: Zajímavosti

Diskuze k článku