Přejít k hlavnímu obsahu

Starosti s krásou v těhotenství

Starosti s krásou v těhotenství

Těhotenství není nemoc. Jenom dočasná změna stavu doprovázená větším či menším počtem nepříjemností podle fyziologického stavu každé ženy. Po devíti měsících se znovu vrátíte do dřívějšího stavu. 

Chovejte se tak, aby toto nádherné období, které budete prožívat a které se navždy zapíše do vaší paměti, nepoznamenalo i vaše tělo. To se musí rozvinout, nikoliv utrpět. Proto musíte během těhotenství podniknout alespoň minimum opatření.

Co se děje s prsy v těhotenství

Prsa od počátku těhotenství se prsa začínají zvětšovat. Je to dáno zvětšováním mléčných žláz, které se rozvíjejí v souvislosti s budoucím kojením. Toto dočasné ztěžknutí prsou nemusí mít žádný vliv na jejich pozdější vzhled. Protože jsou s hrudníkem spojena jen kůží a několika vazy, je nutné zabránit jejich uvolnění působením váhy.

Pokožka v těhotenství

Pokožka dočasně, v období přizpůsobování novému stavu, bývá  poněkud zhoršená. Za nějakou dobu, až všechno zase dostane svůj řád, se pleť, částečně i díky zvýšené hladině hormonů v těle, rozzáří.

Pozor na vysušování obličeje

Tvář a obličej bude působením hormonů sušší. Pokud je pleť spíš citlivá a suchá, možná se na ní objeví velice jemné vrásky. Takže svůj obličej ošetřujte kvalitním denním a nočním krémem.

Co se striemi v těhotenství

Jsou nepochybně největší starostí těhotných žen. Strie se objevují tam, kde je kůže napjatá, to znamená především na prsou a na břiše. Nejprve jsou to tmavé červené čáry, trochu nafialovělé. Později bílé a perleťové. Nezmizí, protože jsou to vlastně praskliny elastické tkáně epidermu. Výskyt strií je podmíněný kvalitou pokožky a přírůstkem na váze.

Zuby

Navzdory lidové pověře nemusí budoucí matka přijít ani o jediný zub. Pokud se těhotná žena správně stravuje, neutrpí kvůli růstu dítěte žádnou újmu. Nebudete trpět ani nedostatkem minerálů, ani nedostatkem vápníku.

Oči

Těhotenské hormony mění ostrost vidění tím, že modifikují zakřivení poloměru oční čočky. Proto se v návaznosti na to poněkud zhoršuje krátkozrakost. Pokud je budoucí maminka krátkozraká, je třeba, aby šla během těhotenství na kontrolu k očnímu lékaři. Krátkozrakost musí především nahlásit svému porodníkovi. Námaha při vypuzení plodu může způsobit odchlípnutí sítnice. Pokud je lékař upozorněn, může dobu nutnou vypuzení plodu omezit.

Ohlášení těhotenství příchod dítěte na svět je spojen s výdaji, které jsou zčásti hrazeny prostřednictvím státních příspěvků. Tyto příspěvky nazýváme dávkami v mateřství. Ohlášení těhotenství se provádí po první povinné prohlídce. Článek je z knihy Praktický průvodce těhotné ženy

Diskuze k článku

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
CAPTCHA